Akce
DJANGO FEST 16. ročník
Datum 4. 11. 2017
Venue RADOST BRNO
Django Fest 16. ročník
-----------------------------------
4. listopadu opět v Brně vybuchne hudební bomba! Energie (nejen) romských hudebníků různých stylů vás nenechá sedět!

Vstup 160 Kč v předprodeji, 180 Kč na místě.

MR. LOCO
Mezinárodní kapela Mr. Loco byla zformována koncem roku 2010, kolem frontmana Filipa Flussera (tambura, kytara), ex Temperamento, Luca Brasi, Artery, jehož kořeny sahají až na Balkán. Kapela originálním způsobem kombinuje balkánksý folklór okořeněný prvky latiny, reggae, ska i hip hopu. Dechovou sekci reprezentuje peruánský multiinstrumentalista Vlado Urlich (trubka, kena, klávesy). Na basu a kontrabas hraje mexický harcovník Luis (Jachu) Franco. Rytmickou sekci doplňuje zkušený kolumbijský bubeník Felipe Bermudez.Nejnovější člen kapely je DJ Problematico, který obsluhuje syntetizátory.Tato horkokrevná kapela Vás nabije pozitivní energií a s lehkostí na Vás přenese letní pohodovou atmosféru.
http://bandzone.cz/mrloco?at=news

GALIANI GYPSY JAZZ
Akustická kapela z Teplic hrající klasický Django jazz i další jazzové fúze.
Romská kapela Galiani Gypsy Jazz navazuje na tradici velkých romských hudebníků, jejichž experimentátorská, improvizační a výjimečně virtuózní muzika obsahuje bohatství různých hudebních vlivů do vlastního individuálního stylu. Primášem kapely je houslista Milan Galyáš, který zároveň působí v Severočeské filharmonii Teplice a v Českém národním symfonickém orchestru, kde se pravidelně zúčastňuje velkých turné po celém světě s osobnostmi jakými jsou např. Rolando Villazón nebo Enrico Morricone a další. V kapele má, vedle houslí, své nezastupitelné místo také klarinet v podání absolventa konzervatoře v Košicích Miroslava Filka, který dnes působí jako pedagog a je jedním z nejuznávanějších klarinetistů u nás i na Slovensku (mj. spolupracoval s Hansem Zimmermannem v rámci natáčení hudby k filmu Sherlock Holmes). Sestavu kapely doplňuje klavírista David Rakaš, též absolvent konzervatoře, kytarista Tomáš Galyáš a kontrabasista Radim Sanktus. Základ hudby kapely tkví v klasické hudbě, která je obohacena o romské čardáše i jazzové skladby, to vše v osobitém interpretačním pojetí, typickým pro ty nejlepší romské hudebníky.
http://bandzone.cz/_76825?at=info

IMPERIO
Matadorem našeho festivalu a zárukou skvělé zábavy je sestava přerovských hudebníků Imperio. Hrají romskou a latino worldmusic převážně vlastních písní i převzatých hitů v jedinečném podání. Hrají spolu od roku 2006, ale hudbě se věnují od malička. Za tu dobu se podívali do mnoha českýcm a slovenských měst i do zahraničí, kapela je velmi žádaná a nechybí snad na žádném festivalu. V příštím roce bude hrdě reprezentovat Českou republiku na světovém festivalu v řecké Soluni.

FERI & GIPSIES
Čtyřčlenná kapela Feri & Gipsies je sice nově založená, její členové však nejsou žádní nováčci, ale zralí hudebníci. Výrazný zpěv a akordeon je jejich charakteristickým poznávacím znamením.